Пропускане към основното съдържание

Отмениха скандално определение на варненския съдия Антони Иванов Николов

Състав на Варненския окръжен съд уважи частния протест на Районната прокуратура в града срещу определената от Районен съд - Варна мярка за неотклонение „парична гаранция“ в размер на 750 лева спрямо обвиняемия за извършена телефонна измама Пламен Тр. от Търговище.

34-годишният мъж е привлечен като обвиняем на 14 септември 2017 г. като извършител на престъпление по член 209, ал. 1, във връзка с член 20, ал. 2 от Наказателния кодекс. Телефонната измама била извършена на 13 септември, когато Пламен Тр. е задържан непосредствено след като възрастна варненка, въведена в заблуждение, изхвърлила през терасата си сумата от 1214 лева.

Районната прокуратура във Варна внесе искане за определяне на мярка за неотклонение „задържане под стража“, но състав на Варненския районен съд с председател Антони Николов не уважи искането с мотива, че обвиняемият има постоянен адрес и работа и нямало опасност да се укрие, тъй като полагал грижи за тригодишното си дете. Освен към алоизмамниците съдия Антони Николов бе особено "състрадателен" и към педофил, изнасилвал и блудствал с деца от същия пол.

Въззивната съдебна инстанция не споделя изводите на скандалния магистрат. Възведеното от прокуратурата обвинение срещу Пламен Тр. е за престъпление с изключително висока степен на обществена опасност и обществена нетърпимост към тези деяния, при които пострадалите търпят значителни материални, но и нематериални вреди.

Варненският окръжен съд намери за основателен протеста на Районната прокуратура, който бе поддържан в съдебната зала и от прокурор в Окръжната прокуратура. Обвиняемият се счита за неосъждан, тъй като е бил реабилитиран по право. От друга страна, има лоши характеристични данни за него – наличие на доказателства, че той е участвал и в други телефонни измами.

Варненският окръжен съд отмени определението на първоинстанционния магистрат Антони Иванов Николов и взе мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 34-годишния алоизмамник. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване, съобщиха от пресцентъра на Апелативна прокуратура - Варна.

По темата: Варненски съдия отказа да вкара в ареста изпечени алоизмамници
Годишни декларации на съдия Антони Иванов Николов, председател на II състав - ВРС

Коментари







Популярни публикации от този блог

Варвара вари, Сава пече, Никола гости посреща (автентични рецепти)

Народният празничен календар на българина и свързаните с него обичаи и обреди, макар и позабравени в последните десетилетия, играят изключително важна роля за опазване и укрепване на националното ни самосъзнание. В забързаното си компютърно ежедневие все по-често пропускаме да осъзнаем смисъла и символиката на важни календарни празници, почитани от нашите родители и прадеди. Календарните празници и обичаи са свързани с определени моменти от годишната смяна на сезоните. В края на годината те навлизат в т.н. зимен цикъл – празници, чиито гадания и предсказания говорят за предстоящата стопанска година, за здравето и благополучието в семейството. Някои определят наскоро отминалия Андреевден (30 ноември) за начало на зимните празници, но по-разпространена е представата, че  „Варвара завървява празниците”, тоест след нея идват и другите празници. Трите последователни празника: Света Варвара (4 декември), Света Сава (5 декември) и Свети Никола (6 декември) слагат началото на коледно

Потапяне в дълбините на Вълшебния извор (снимки)

Вълшебният извор, град Девня Мнозина може би са чували за древния Вълшебен извор и за печалната съдба  на неговите братя и сестри, които сега текат хлорирани през варненските чешми и захранват с вода девненските заводи. Не са малко и онези, които са имали щастието да посетят това райско кътче на природата край горното течение на река Девня, в което според древните предания наистина са се случвали чудеса (виж легендата най-долу).  Група любители на подводните приключения обаче са имали щастието да видят отблизо причудливото дъно на извора дълбок, където "вечна младост спи", както се пееше в една песен на "Щурците".  Водолазите са се гмурнали в дълбините на Вълшебния извор още през пролетта на 2014 година, заснели са с подводна камера своето приключение и са се тагнали в приятелската компания на Вълшебен извор .  "Най-близо до себе си"  –  това е лаконичният коментар на Таня Николова за усещането от потапянето в подводната и-реално

Читалището в Кипра отпразнува 90-годишния си юбилей

Песни, танци, цветя, подаръци, огромна торта и богата трапеза съпътстваха юбилейния концерт на Народно читалище „Христо Ботев 1927“ - с. Кипра, община Девня, което на 4 декември навършва 90 години. Кметът Свилен Шитов, заместникът му Донка Йорданова, председателят на Общинския съвет Владимир Ненков, Саша Стоева от Регионален център „Читалища“ - Варна към Министерството на културата, самодейци от съседни общини, много кипренци и гости на селото изпълниха салона и балкона на читалището, за да уважат юбилейния му концерт. Той започна с ритуал по внасяне на българския трибагреник и на знамето на НЧ „Христо Ботев 1927“, който бе изпълнен на фона на маршовата песен „Тих бял Дунав се вълнува“ в чест на патрона на читалището Христо Ботев и неговата чета.  Ретроспекция на 90-годишната история на културно-просветното средище направи неговият председател Георги Гагов, който изброи наградите и постиженията на колектива през годините. Поздравителни адреси бяха прочетени от присъстващите