Да затвърди добрите резултати на Районно управление - Девня в борбата срещу престъпността, опазването на обществения ред, сигурността на гражданите и залегналите приоритети в дейността на МВР по линия на конвенционалната престъпност. Това са основните задачи, които си е поставил временно преназначеният в длъжност началник на полицейското управление в Девня Байрам Нишад. Специално за читателите на "Девня нюз" той разказа повече за себе си в личен и професионален план. Главен инспектор Байрам Нишад Юсеин е роден в село Пчеларово, област Кърджали, през 1975 година. Завършва висше педагогическо образование в ШУ "Епископ Константин Преславски". Женен е, с две деца.
Професионална реализация в системата на МВР
- постъпил на работа в МВР през 1996 година и е преминал през всички етапи на полицейската работа;
- от 1996 до 1998 г. е полицай в сектор "Опазване на обществения ред" при Първо РУ – Варна;
- от 1998 до 2010 г. е младши криминален разузнавач в Първо РУ – Варна и Сектор "Криминална полиция" при ОД МВР – Варна;
- от 2010 година е разузнавач в сектор "Криминална полиция" при ОД МВР – Варна в група "Престъпления против личността";
- от 2016-а е началник група "Грабежи" в отдел "Криминална полиция" при ОД МВР – Варна.
Кратка характеристика на отговорната територия
РУ – Девня при ОД МВР – Варна обслужва територията на три общини – Девня, Суворово и Вълчи дол. В района има 3 града и 31 села, които са разпръснати на площ от 784 кв. км., или около една четвърт от Варненска област, с население от 38 350 души и 5 000 ежедневно приходящи, които работят в промишлената зона. Характерно за територията като цяло е наличието на голям брой фирми и дружества с различна по вид дейност: химическа промишленост, селско стопанство, търговия, строителство, както и обекти със стратегическо значение.
Житейски принципи
Първо постигни успех в дома си. Не пренебрегвай близките си. Бъди откровен, но в същото време и убедителен. Планирай утрешния си работен ден. Не се страхувай от грешки, страхувай се от отсъствието на творчески, конструктивни и поучителни отговори на тези грешки. Слушай два пъти повече, отколкото говориш.