Пропускане към основното съдържание

Продължава информационната кампания за новите паралелки в СУ "Васил Левски"


Продължава информационната кампания за новите професионални паралелки, по които СУ "Васил Левски" – град Девня ще обяви прием след завършено основно образование в VII и VIII клас. 

Пред седмокласници от училището кметът на индустриалната община Свилен Шитов, служители на "Солвей Соди" и школското ръководство презентираха специалността "Автоматизация на непрекъснати производства", за която може да се кандидатства и след завършен VII клас, и е подходяща както за момчета, така и за момичета. 
Инж. Николай Гинев и г-жа Виолета Таргова от "Солвей Соди" представиха на мултимедия характеристиките на професията "Техник контролно-измервателни прибори и автоматика" и увериха учениците, че заводът работи само с модерна и съвременна техника, която непрекъснато се обновява. За целите на презентацията те излъчиха и минифилм за възможностите на системите за автоматизация, като бяха донесли със себе си и асинхронен двигател, за да провокират интереса  на кандидат-гимназистите. 
От ръководството на училището раздадоха на седмокласниците информационни брошури, а заместник-директорката Миглена Радкова подчерта, че освен специалните предмети и практиката, учениците ще изучават интензивно и английски език, което ще им отвори допълнителни възможности за реализация, не само на регионално и национално ниво, а в целия свят. 
Директорът Георги Петков презентира социалния пакет, който заводите ще осигурят за всички гимназисти от новите професионални паралелки. Те ще ползват безплатен транспорт до училището и обратно, безплатен обяд, безплатни учебници, допълнителни стипендии за най-добрите ученици и др. След успешно завършване всички съвипускници гарантирано ще получат оферта за работа като квалифицирани специалисти в девненските заводи "Агрополихим", "Солвей Соди", "Девня Цимент", като в инициативата предстои да се включи и "Пристанище Варна", обяви кметът Свилен  Шитов.
"Възприемете новите паралелки като отговорност за вашето бъдеще. Имате уникалния шанс да сте първият випуск, който ще завърши перспективната специалност и да станете нашето лице в заводите. Тези, които са първи, винаги печелят", заяви пред учениците Свилен Шитов. 

Информационната кампания за новите специалности се разгръща и в съседни на Девня общини. На 11 май, четвъртък, от 11:30 часа ще се състои презентация в ОУ "Св. св. Кирил и Методий" – кв. "Повеляново". 

Коментари

  1. Tova e edna ogromna i mnogo dobra vuzmojnost za decata na Devnia.Tolkova dobri ysloviia ne znaia pone az da predlaga dr.y4ebno zavedenie.Pozdravleniia na iniciatorite !!!

    ОтговорИзтриване

Публикуване на коментар

Спазвайте добрия тон, не отправяйте обиди и клевети, както и лични нападки, основани на завист и реваншизъм. Няма да се толерират коментари и публикации, насаждащи омраза, както и такива, засягащи достойнството на личности или групи хора на национална, етническа, расова, религиозна, възрастова, професионална (съсловна), сексуална и друга основа. Пишете грамотно и на кирилица (изключения за латиница се допускат само ако потребителят заяви, че няма техническа възможност да използва кирилица на своя компютър или смартфон). Не се допускат рекламни съобщения, обяви и коментари, които нямат допирни точки с темата, както и всякакъв вид спам. Ще бъде изтривано и всякакво съдържание, свързано с насилие, фанатизъм, порнография или в нарушение на общите правила за ползване на Blogger.







Популярни публикации от този блог

Варвара вари, Сава пече, Никола гости посреща (автентични рецепти)

Народният празничен календар на българина и свързаните с него обичаи и обреди, макар и позабравени в последните десетилетия, играят изключително важна роля за опазване и укрепване на националното ни самосъзнание. В забързаното си компютърно ежедневие все по-често пропускаме да осъзнаем смисъла и символиката на важни календарни празници, почитани от нашите родители и прадеди. Календарните празници и обичаи са свързани с определени моменти от годишната смяна на сезоните. В края на годината те навлизат в т.н. зимен цикъл – празници, чиито гадания и предсказания говорят за предстоящата стопанска година, за здравето и благополучието в семейството. Някои определят наскоро отминалия Андреевден (30 ноември) за начало на зимните празници, но по-разпространена е представата, че  „Варвара завървява празниците”, тоест след нея идват и другите празници. Трите последователни празника: Света Варвара (4 декември), Света Сава (5 декември) и Свети Никола (6 декември) слагат началото на коледно

Потапяне в дълбините на Вълшебния извор (снимки)

Вълшебният извор, град Девня Мнозина може би са чували за древния Вълшебен извор и за печалната съдба  на неговите братя и сестри, които сега текат хлорирани през варненските чешми и захранват с вода девненските заводи. Не са малко и онези, които са имали щастието да посетят това райско кътче на природата край горното течение на река Девня, в което според древните предания наистина са се случвали чудеса (виж легендата най-долу).  Група любители на подводните приключения обаче са имали щастието да видят отблизо причудливото дъно на извора дълбок, където "вечна младост спи", както се пееше в една песен на "Щурците".  Водолазите са се гмурнали в дълбините на Вълшебния извор още през пролетта на 2014 година, заснели са с подводна камера своето приключение и са се тагнали в приятелската компания на Вълшебен извор .  "Най-близо до себе си"  –  това е лаконичният коментар на Таня Николова за усещането от потапянето в подводната и-реално

Читалището в Кипра отпразнува 90-годишния си юбилей

Песни, танци, цветя, подаръци, огромна торта и богата трапеза съпътстваха юбилейния концерт на Народно читалище „Христо Ботев 1927“ - с. Кипра, община Девня, което на 4 декември навършва 90 години. Кметът Свилен Шитов, заместникът му Донка Йорданова, председателят на Общинския съвет Владимир Ненков, Саша Стоева от Регионален център „Читалища“ - Варна към Министерството на културата, самодейци от съседни общини, много кипренци и гости на селото изпълниха салона и балкона на читалището, за да уважат юбилейния му концерт. Той започна с ритуал по внасяне на българския трибагреник и на знамето на НЧ „Христо Ботев 1927“, който бе изпълнен на фона на маршовата песен „Тих бял Дунав се вълнува“ в чест на патрона на читалището Христо Ботев и неговата чета.  Ретроспекция на 90-годишната история на културно-просветното средище направи неговият председател Георги Гагов, който изброи наградите и постиженията на колектива през годините. Поздравителни адреси бяха прочетени от присъстващите