Пропускане към основното съдържание

Девненци гласуват на II тур за президент и Кмет на годината

Фото: www.segabg.com
13 ноември е съдбовен ден за България, в който народът ще избере на балотаж петия президент на държавата, а с това ще определи и посоката на нейния курс. Кандидатите за "Дондуков" 2 Цецка Цачева и Пламен Манушев от ГЕРБ и издигнатите от инициативен комитет и подкрепени от БСП и ДПС - ген. Румен Радев и Илиана Йотова, за втора поред неделя ще влязат в оспорвана битка за вота на избирателите след доста напрегната кампания. 

Изборният ден започва в 7 часа и ще продължи до 20 ч., като при необходимост ще бъде удължен до 21 ч. На територията на община Девня врати ще отворят 11 секции, а в 3 от тях ще може да се гласува машинно. Общо 7847 души в община Девня имат право на глас. Миналата неделя избирателната активност за президент и вицепрезидент в индустриалната община бе 55.62% (4387 души). В навечерието на балотажа не е постъпвала официална информация за нарушения. Още данни за изборния ден на територията на III МИР - Варна можете да почерпите от сайта на Районната избирателна комисия.

Свилен Шитов: Аз ще гласувам!

Два дни преди вота кметът на Девня Свилен Шитов излезе със специално обръщение във Facebook, в което призова своите съграждани да не отклоняват общината от поетия курс:
"Уважаеми съграждани, заедно успяхме да извадим Девня от блатото на задлъжнялостта. Заедно и с всекидневни усилия работим за обновяването на нашата община. Заедно вървим уверено напред и правим така, че нещата да се случват. В неделя ни предстои важен избор! Нека не се отклоняваме от поетия курс. Чака ни още много работа, готови сме да реализираме амбициозни проекти. Затова е важно да подкрепим европейското бъдеще на Девня и на България", написа Свилен Шитов в социалната мрежа.
Днес е и последният ден за участие в конкурса "Кмет на годината" на сайта kmeta.bg
Свилен Шитов единствен от колегите си във Варненска област премина успешно във II тур на онлайн надпреварата и има реален шанс да стане "Кмет на годината" в категорията "Малка община", както и да му бъде присъдена Голямата награда "Кмет на гражданите".

Гласувайте за Кмет на годината на http://www.kmetnagodinata.bg/bg

Можете да упражните своя вот във всички налични категории, след което задължително трябва да кликнете върху червения правоъгълник "Гласувай", после върху синия правоъгълник "Гласувай" (горе вдясно, на който са изобразени плик и урна), да въведете електронната си поща, да се съгласите с Общите условия на конкурса и да кликнете върху червеното квадратче по-долу. Накрая трябва да влезете във вашия e-mail и да потвърдите своя глас.
Най-голямата награда за един кмет е да бъде оценяван по достойнство от своите съграждани. Затова, ако сте доволни от работата на Свилен Шитов, не се колебайте да го подкрепите, за да стимулирате градивните процеси в Девня. Не забравяйте, че те зависят и от стабилността и общия курс на държавата, затова не пропускайте възможността да упражните отговорно правото си на вот на балотажа на президентските избори.

За охраната на местата за гласуване на президентския балотаж в Девня е ангажиран необходимият брой полицаи. В Областната дирекция на МВР във Варна работят денонощни телефонни линии за приемане на сигнали за нарушения на изборния процес. Гражданите могат да докладват за тях на телефони: 052/615 166, 052/652 324 и 052/652 323, както и по електронен път на varna@mvr.bg и на devnyapress@gmail.com. Сигнали за евентуално извършени изборни престъпления могат да се подават и в Районна прокуратура - Девня на телефон: 0519/926 89 и на e-mail: rp_devnia@vn.prb.bg.

Коментари







Популярни публикации от този блог

Варвара вари, Сава пече, Никола гости посреща (автентични рецепти)

Народният празничен календар на българина и свързаните с него обичаи и обреди, макар и позабравени в последните десетилетия, играят изключително важна роля за опазване и укрепване на националното ни самосъзнание. В забързаното си компютърно ежедневие все по-често пропускаме да осъзнаем смисъла и символиката на важни календарни празници, почитани от нашите родители и прадеди. Календарните празници и обичаи са свързани с определени моменти от годишната смяна на сезоните. В края на годината те навлизат в т.н. зимен цикъл – празници, чиито гадания и предсказания говорят за предстоящата стопанска година, за здравето и благополучието в семейството. Някои определят наскоро отминалия Андреевден (30 ноември) за начало на зимните празници, но по-разпространена е представата, че  „Варвара завървява празниците”, тоест след нея идват и другите празници. Трите последователни празника: Света Варвара (4 декември), Света Сава (5 декември) и Свети Никола (6 декември) слагат началото на коледно

Потапяне в дълбините на Вълшебния извор (снимки)

Вълшебният извор, град Девня Мнозина може би са чували за древния Вълшебен извор и за печалната съдба  на неговите братя и сестри, които сега текат хлорирани през варненските чешми и захранват с вода девненските заводи. Не са малко и онези, които са имали щастието да посетят това райско кътче на природата край горното течение на река Девня, в което според древните предания наистина са се случвали чудеса (виж легендата най-долу).  Група любители на подводните приключения обаче са имали щастието да видят отблизо причудливото дъно на извора дълбок, където "вечна младост спи", както се пееше в една песен на "Щурците".  Водолазите са се гмурнали в дълбините на Вълшебния извор още през пролетта на 2014 година, заснели са с подводна камера своето приключение и са се тагнали в приятелската компания на Вълшебен извор .  "Най-близо до себе си"  –  това е лаконичният коментар на Таня Николова за усещането от потапянето в подводната и-реално

Читалището в Кипра отпразнува 90-годишния си юбилей

Песни, танци, цветя, подаръци, огромна торта и богата трапеза съпътстваха юбилейния концерт на Народно читалище „Христо Ботев 1927“ - с. Кипра, община Девня, което на 4 декември навършва 90 години. Кметът Свилен Шитов, заместникът му Донка Йорданова, председателят на Общинския съвет Владимир Ненков, Саша Стоева от Регионален център „Читалища“ - Варна към Министерството на културата, самодейци от съседни общини, много кипренци и гости на селото изпълниха салона и балкона на читалището, за да уважат юбилейния му концерт. Той започна с ритуал по внасяне на българския трибагреник и на знамето на НЧ „Христо Ботев 1927“, който бе изпълнен на фона на маршовата песен „Тих бял Дунав се вълнува“ в чест на патрона на читалището Христо Ботев и неговата чета.  Ретроспекция на 90-годишната история на културно-просветното средище направи неговият председател Георги Гагов, който изброи наградите и постиженията на колектива през годините. Поздравителни адреси бяха прочетени от присъстващите