Пропускане към основното съдържание

Избиратели в Девня гласуваха с фенерчета заради аварии в мрежата на "Енерго-Про"


Проблемите с тока в Девня се отразиха и на качеството на изборния процес в повечето секции на територията на общината. Заради вилнеещия ураганен вятър повредите в електропреносната мрежа съпътстваха целия ден на президентския балотаж.
UPS-ите в трите секции за машинно гласуване също останаха без напрежение и в късния следобед избирателите можеха да гласуват само с хартиени бюлетини, осветявани в полумрака от близко и от по-далечно разстояние – в зависимост от етапа на гласуване, за да не се наруши тайната на вота.
6 от общо 11 изборни секции в Девня бяха без ток в късния следобед. Електрозахранването бе възстановено около 17:30 часа, но никой от "Енерго-Про" не дава гаранции, че няма да се срине отново.



Коментари