Пропускане към основното съдържание

Селска къща във Варненско се превърна в имение за ценители (снимки)

Той е истински българин. Обиколил е света и е видял много, но спомените за детството и за дядо му и баба му го връщат трайно в село Петров дол, община Провадия. Влага не само всичките си пари, но и цялото си сърце и душа в къщата на своите прародители, за да я превърне в „Имението“.
Телефон за резервации: 0894 381 022
И за да я отвори за ценителите на природата, на домашната кухня и уют, на сладките раздумки под асмата и на онази идилия, която могат да оценят само хората, които нямат нищо общо с профила на масовия ол инклузив турист.  
Представяме Ви Веселин Владимиров или просто бат Весан – един нетипичен за нашите ширини бизнесмен, който работи като вол от 6 сутринта до 1 през нощта. Цялата си съзидателна енергия той влага в къщата на своите покойни прародители, която е претворил в нещо, което трудно може да се опише с думи, но пък може да се почувства и преживее от пръв поглед. 
Защото „Имението“ в Петров дол не е поредният мегаломански и безсмислен бизнес проект, а кауза, свързана с родова история и национална памет, с детски мечти и автентична българщина, която се долавя навсякъде в пределите на комплекса с красивите каменни огради и сводове. 
Той се намира в центъра на селцето, точно под читалището. Целият район е много интересен и определено има какво да се види. Северно от Петров дол е разположена защитената местност Голямата канара. Преди много години там е текла река, изсякла в скалите интересни меандри и причудливи форми. По-късно уединение в местността са търсили монаси-отшелници, които са създали скалния манастир "Голямата канара", наричан още "Седемте килии". 
Южно от Петров дол се намират и скалните манастири „Свети Георги“ и „Градище“. В близкото село Неофит Рилски пък е изграден прочутият исторически комплекс „Неолитно селище“, а археологическият резерват „Марцианополис“ в Девня е на по-малко от 10 километра. 
„Имението“ е идеално място за пълноценна почивка през цялата година. Особено подходящо е за семейства с деца, както и за всички ценители на спокойствието и на природосъобразния начин на живот, които не биха направили компромис с качеството на услугата. 
А тя е на най-високо ниво и категорично надминава всички очаквания за почивка на село. 
Комплексът се разпростира върху площ от 4 дка, от които застроена е само една четвърт. Той е построен по авторски архитектурен проект на бизнесмена Веселин Владимиров в имота на покойния му дядо Владимир Жеков
„Имението“ разполага с 8 стаи с по 3 легла, 8 гаражни клетки, VIP апартамент, уютна къщичка за авантюристи на две нива, каменен апартамент с кухненски бокс и разкошна баня, която ще Ви накара да се почувствате като във вълшебна приказка, механа, лятна кухня. 
Във VIP апартамента
Наред с всички битови екстри и пасторалната гледка, която предлага комплексът, в огромния му двор ще усетите неподправения дух на селската идилия – с бакърите и ароматните цветя и билки, с овощните дръвчета, герана и хамаците, в които можете да се отдадете на следобеден релакс с любимото Ви четиво, с тишината и песента на птичките, които неусетно ще Ви приспят.
А кухнята на „Имението“ е в състояние да Ви накара да пропътувате ежедневно разстоянието от големия град до Петров дол, за да вкусите отново домашните специалитети, които трябва да поръчате предварително. Защото тук понятия като дълбоко замразяване, купешки сосове, растителни масла, аламинути, полуфабрикати и всякакви други бълвочи са непознати. 
Храната се приготвя с много внимание и любов от всички членове на семейството на Веско, но и никой няма да Ви се разсърди, ако си донесете яденето и пиенето от вкъщи. Естествено и алкохолът – вино и ракия – е домашно производство, а сладоледът с баклава трябва да се опита задължително.  
И това не е всичко, защото бат Весан е помислил и за онези жители на големите градове, които се чувстват смачкани от забързаното ежедневие, стреса и мръсния въздух. За да усетят моментално ефекта на почивката, домакинът на „Имението“ предлага домашно приготвен еликсир от зелени орехчета и мед, който е мощен имуностимулатор със силен тонизиращ ефект.   


КЪЩА ЗА ГОСТИ "ИМЕНИЕТО" - С. ПЕТРОВ ДОЛ (ФОТОГАЛЕРИЯ)


Коментари







Популярни публикации от този блог

Варвара вари, Сава пече, Никола гости посреща (автентични рецепти)

Народният празничен календар на българина и свързаните с него обичаи и обреди, макар и позабравени в последните десетилетия, играят изключително важна роля за опазване и укрепване на националното ни самосъзнание. В забързаното си компютърно ежедневие все по-често пропускаме да осъзнаем смисъла и символиката на важни календарни празници, почитани от нашите родители и прадеди. Календарните празници и обичаи са свързани с определени моменти от годишната смяна на сезоните. В края на годината те навлизат в т.н. зимен цикъл – празници, чиито гадания и предсказания говорят за предстоящата стопанска година, за здравето и благополучието в семейството. Някои определят наскоро отминалия Андреевден (30 ноември) за начало на зимните празници, но по-разпространена е представата, че  „Варвара завървява празниците”, тоест след нея идват и другите празници. Трите последователни празника: Света Варвара (4 декември), Света Сава (5 декември) и Свети Никола (6 декември) слагат началото на коледно

Потапяне в дълбините на Вълшебния извор (снимки)

Вълшебният извор, град Девня Мнозина може би са чували за древния Вълшебен извор и за печалната съдба  на неговите братя и сестри, които сега текат хлорирани през варненските чешми и захранват с вода девненските заводи. Не са малко и онези, които са имали щастието да посетят това райско кътче на природата край горното течение на река Девня, в което според древните предания наистина са се случвали чудеса (виж легендата най-долу).  Група любители на подводните приключения обаче са имали щастието да видят отблизо причудливото дъно на извора дълбок, където "вечна младост спи", както се пееше в една песен на "Щурците".  Водолазите са се гмурнали в дълбините на Вълшебния извор още през пролетта на 2014 година, заснели са с подводна камера своето приключение и са се тагнали в приятелската компания на Вълшебен извор .  "Най-близо до себе си"  –  това е лаконичният коментар на Таня Николова за усещането от потапянето в подводната и-реално

Читалището в Кипра отпразнува 90-годишния си юбилей

Песни, танци, цветя, подаръци, огромна торта и богата трапеза съпътстваха юбилейния концерт на Народно читалище „Христо Ботев 1927“ - с. Кипра, община Девня, което на 4 декември навършва 90 години. Кметът Свилен Шитов, заместникът му Донка Йорданова, председателят на Общинския съвет Владимир Ненков, Саша Стоева от Регионален център „Читалища“ - Варна към Министерството на културата, самодейци от съседни общини, много кипренци и гости на селото изпълниха салона и балкона на читалището, за да уважат юбилейния му концерт. Той започна с ритуал по внасяне на българския трибагреник и на знамето на НЧ „Христо Ботев 1927“, който бе изпълнен на фона на маршовата песен „Тих бял Дунав се вълнува“ в чест на патрона на читалището Христо Ботев и неговата чета.  Ретроспекция на 90-годишната история на културно-просветното средище направи неговият председател Георги Гагов, който изброи наградите и постиженията на колектива през годините. Поздравителни адреси бяха прочетени от присъстващите