Пропускане към основното съдържание

Вижте "чисто новата зала", която "Девня цимент" подари на читалище "Отец Паисий" (снимки)

"Чисто новата зала" за репетиции, за която от "Девня цимент" АД се похвалиха медийно, че били подарили на читалище "Отец Паисий", се оказа едно старо салонче на 89 години – част от сградата на някогашното училище в кв. "Река Девня", в която сега се помещава читалището, установи проверка на "Девня нюз". Поредната дръзка манипулация на циментовия завод, откъдето определиха инвестицията си като "оригинален коледен подарък към талантливи танцьори", провокира незабавна реакция от Община Девня и още на 30 декември заместник-кметът Донка Йорданова опроверга съдържанието на платената медийна публикация, продуцирана от пресцентъра на "Девня цимент".
Сега можете да видите и снимков материал от "чисто новата зала", за да се уверите, че единствената инвестиция в салончето, която са направили от циментовия завод, е за подмяната на подовата настилка и закупуването на печка на твърдо гориво, която без съмнение ще бъде фактор за замърсяването на атмосферния въздух с фини прахови частици. 
Каква е логиката да ремонтираш пода, при това с неподходящ за танцуване материал (ламинат), и да оставиш тавана пробит, а стените неизмазани – за нас остава истинска загадка, защото ремонтите обикновено започват от покрива, особено когато има течове, минават през стените и завършват с подовата настилка. 
"Явно е, че от "Девня цимент" действат на принципа "С трици маймуни да ловим". Тези типове навярно ни възприемат като туземци, лишени от компютри и достъп до интернет, или са били сигурни, че никой няма да се осмели да опровергае наглите им медийни лъжи", коментираха читалищни самодейци, които бяха грозно употребени от промишления гигант, за да си направи евтин "благотворителен" пиар около Коледа.    
"Най-много ни обижда фактът, че от "Девня цимент" си позволиха да вкарат благодарствени думи в устата на читалищния секретар Тодорка Узунова, която не е давала изявления нито пред пресцентъра на завода, нито пред сайта, разпространил фалшивата новина за чисто новата зала",  заявиха от НЧ "Отец Паисий 1928". 
Вместо да се извини на подло употребените читалищни самодейци, пиарката на завода Деница Делчева е звъняла по телефона на г-жа Узунова, за да ѝ държи сметка за излезлия на 30 декември опровержителен материал, продуциран от Пресслужбата на Община Девня и цитиращ заместник-кмета Донка Йорданова. 
Пиарката на "Девня цимент" очевидно няма намерение да се извинява на читалищните самодейци за проявения "висок професионализъм"
Деница Делчева все още не се e обадила в общината, за да се опита да потърси обяснение за ответната публикация, но за сметка на това е казала на Тодорка Узунова, че при това положение "Девня цимент" повече нямало да помага на читалище "Отец Паисий". 
Снимка: Petel.bg

Коментари







Популярни публикации от този блог

Варвара вари, Сава пече, Никола гости посреща (автентични рецепти)

Народният празничен календар на българина и свързаните с него обичаи и обреди, макар и позабравени в последните десетилетия, играят изключително важна роля за опазване и укрепване на националното ни самосъзнание. В забързаното си компютърно ежедневие все по-често пропускаме да осъзнаем смисъла и символиката на важни календарни празници, почитани от нашите родители и прадеди. Календарните празници и обичаи са свързани с определени моменти от годишната смяна на сезоните. В края на годината те навлизат в т.н. зимен цикъл – празници, чиито гадания и предсказания говорят за предстоящата стопанска година, за здравето и благополучието в семейството. Някои определят наскоро отминалия Андреевден (30 ноември) за начало на зимните празници, но по-разпространена е представата, че  „Варвара завървява празниците”, тоест след нея идват и другите празници. Трите последователни празника: Света Варвара (4 декември), Света Сава (5 декември) и Свети Никола (6 декември) слагат началото на коледно

Потапяне в дълбините на Вълшебния извор (снимки)

Вълшебният извор, град Девня Мнозина може би са чували за древния Вълшебен извор и за печалната съдба  на неговите братя и сестри, които сега текат хлорирани през варненските чешми и захранват с вода девненските заводи. Не са малко и онези, които са имали щастието да посетят това райско кътче на природата край горното течение на река Девня, в което според древните предания наистина са се случвали чудеса (виж легендата най-долу).  Група любители на подводните приключения обаче са имали щастието да видят отблизо причудливото дъно на извора дълбок, където "вечна младост спи", както се пееше в една песен на "Щурците".  Водолазите са се гмурнали в дълбините на Вълшебния извор още през пролетта на 2014 година, заснели са с подводна камера своето приключение и са се тагнали в приятелската компания на Вълшебен извор .  "Най-близо до себе си"  –  това е лаконичният коментар на Таня Николова за усещането от потапянето в подводната и-реално

Читалището в Кипра отпразнува 90-годишния си юбилей

Песни, танци, цветя, подаръци, огромна торта и богата трапеза съпътстваха юбилейния концерт на Народно читалище „Христо Ботев 1927“ - с. Кипра, община Девня, което на 4 декември навършва 90 години. Кметът Свилен Шитов, заместникът му Донка Йорданова, председателят на Общинския съвет Владимир Ненков, Саша Стоева от Регионален център „Читалища“ - Варна към Министерството на културата, самодейци от съседни общини, много кипренци и гости на селото изпълниха салона и балкона на читалището, за да уважат юбилейния му концерт. Той започна с ритуал по внасяне на българския трибагреник и на знамето на НЧ „Христо Ботев 1927“, който бе изпълнен на фона на маршовата песен „Тих бял Дунав се вълнува“ в чест на патрона на читалището Христо Ботев и неговата чета.  Ретроспекция на 90-годишната история на културно-просветното средище направи неговият председател Георги Гагов, който изброи наградите и постиженията на колектива през годините. Поздравителни адреси бяха прочетени от присъстващите